Çelik Kapı Montaj Tekniğimiz

Teşhir salonumuza gelerek beğenmiş olduğunuz çelik kapınızın, siparişini vermenizle başlayan süreç sonrası ; yetkili bir personelimiz dairenizi ziyaret edecek ve eski kapınızın ölçüsünü alacaktır. Diğer metinlerde de belirttiğimiz üzere sistemimiz, standart bir kapıyı mevcut kapı ölçülerinizi gözetmeksizin, zorla dairenize uydurmaya çalışmak değildir. Bu tür çelik kapı montajlarında ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu tür montajlar dairenizin kapı kolonlarına zarar verme ihtimalinden ötürü, deprem yönetmeliğine bile aykırılıklar teşkil edebilir. Dolayısı ile Taş Çelik Kapı Montaj prosesini bu doğrulara göre şekillendirmiştir.
Ölçü alma işleminden sonra, bu ölçülere göre yaklaşık 2 hafta içerisinde çelik kapınız fabrikamızda üretilerek, sizden uygun olduğunuz bir güne randevu alınmak suretiyle, montaj için teknik elemanlarımız tekrardan sizi ziyaret edeceklerdir.
Özel folyolar içerisinde ambalajlanarak getirilen çelik kapı merdiven boşluğu içerisinde uygun bir yere taşınarak, eski kapınızın söküm işlemine başlanacaktır.
Mümkün olan en az hasarla, dikkatli ve özenli bir şekilde sökülen eski kapınız, sizin talimatlarınız doğrultusunda, isterseniz boş bir deponuza veya tarafımızca alınarak, yeni çelik kapının yeri hazırlanmış olacaktır.
Önce terazilenerek yapılan kasa montajından sonra kanat montajına geçilecek ve son ayarlamalar ile çelik kapı montajı tamamlanacaktır.
Burada yine bizi farklı kılan en önemli çalışma modeli olarak, hiç bir inşaat kalıntısı olmadan montaj sürecinin gerçekleştirilme tekniğidir.
Hatalı montajlama çelik kapının kasması, zor kilitlenme, menteşelerin düzensiz ve asimetrik çalışması vb gibi kullanım zorlukları doğuracaktır. Bizim sistemimizde kapının ölçünüze göre üretilmesi ve 25 yıllık tecrübemiz, bu tür durumlarla karşılaşmamanızın en büyük teminatları arasındadır.